Centrum Zdrowego Umysłu

MakMentis® to nowoczesna placówka zajmująca się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych oraz udzielaniem wsparcia w kryzysach życiowych. W skład naszego zespołu wchodzą lekarze specjaliści psychiatrzy, lekarze w trakcie specjalizacji, psycholodzy i psychoterapeuci oraz niezbędny do funkcjonowania Centrum personel administracyjny. Łączy nas wspólna pasja jaką jest dbałość i szerzenie wiedzy na temat zdrowia psychicznego, leczenie zgodnie z wiedzą, doświadczeniem oraz najnowszymi standardami i metodami. Tworząc naszą placówkę postawiliśmy sobie za cel zbudowanie miejsca przyjaznego pacjentom, gdzie każdy z naszych klientów może czuć się komfortowo, być otoczony troskliwą, indywidualną i w pełni profesjonalną opieką medyczną oraz psychologiczną.

Nagrody plebiscytu - Nasze Dobre z Pomorza 2023

Terapia TMS zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie „Nasze Dobre z Pomorza 2023” w kategorii Zdrowie i Uroda oraz główną nagrodę czytelników Głosu Szczecińskiego.

W trakcie plebiscytu nagroda została przyznana nam w dwóch kategoriach:
– Zdrowie i Uroda
– Decyzja czytelników
W imieniu całego zespołu MakMentis chcieliśmy bardzo podziękować za każdy oddany na nas głos i okazane wsparcie.

W szczególności dziękujemy naszym pacjentom, bo to oni są dla nas największą motywacją do ciągłego rozwoju i niesienia pomocy.
Bardzo cieszymy się z wyróżnienia w kategorii Zdrowie i Uroda. To pokazuje jak istotne jest zdrowie psychiczne oraz szerzenie świadomości na temat chorób psychicznych i metod ich leczenia. Jeszcze raz dziękujemy kapitule konkursu za docenienie nas.
Gratulujemy także wszystkim innym laureatom!

Zapraszamy do relacji Głosu Szczecińskiego.

Zespół

Magdalena Bierejszyk-Lekka

Jestem lekarzem psychiatrą, specjalistą z wieloletnim doświadczeniem. Ze swojej strony oferuję Państwu fachową pomoc w diagnostyce oraz leczeniu chorób i zaburzeń psychicznych, również tych lekoopornych. W mojej pracy staram się holistycznie patrzeć na pacjenta, kładę duży nacisk na psychoedukację oraz budowanie kontaktu terapeutycznego. Zdaję sobie sprawę ile odwagi wymaga decyzja o zgłoszeniu się na konsultację psychiatryczną, dlatego podczas wizyty staram się stworzyć przyjazną, swobodną atmosferę. Serdecznie zapraszam!

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując przez kilkanaście lat w Oddziałach Psychiatrycznych oraz Izbie Przyjęć Psychiatrycznej SPS ZOZ „ZDROJE” w Szczecinie – największym tego typu szpitalu w naszym regionie, gdzie nadal jestem zatrudniona, a także pracując w kilku Poradniach Zdrowia Psychicznego (m.in. Poradnie MSWiA, Medicover, Euromedis w Szczecinie oraz NZOZ „Chrobry” w Gryfinie). Ponadto od kilku lat konsultuję Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie. Dzięki doświadczeniu szpitalnemu na „ostrej psychiatrii” oraz pracy w różnego rodzaju poradniach i jako konsultant w innych ośrodkach zdobyłam bardzo szerokie doświadczenie i wiedzę.

Poza leczeniem ambulatoryjnym i stacjonarnym w swojej działalności zawodowej mogę wyróżnić zajęcia, które dały mi szerokie spojrzenie na wiele aspektów związanych zarówno ze zdrowiem psychicznym, jak i tematami społecznymi czy dydaktyką – m.in. opiniowanie sądowo-psychiatryczne, członkostwo w Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gryfinie, współpraca z Wyższą Szkołą Edukacji i Terapii w Szczecinie gdzie prowadziłam zajęcia i wykłady z psychiatrii dla studentów Fizjoterapii, współtworzenie pracy naukowej: „The pattern of pharmacological treatment of bipolar patients discharged from psychiatric units in Poland”.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, systematycznie aktualizuję i pogłębiam swoją wiedzę uczestnicząc w rozmaitych kursach i szkoleniach. aby wykonywać swoją pracę zgodnie z najnowszymi standardami.

Mam ukończony akredytowany przez PTP kurs TMS (przezczaszkowej stymulacji magnetycznej) , w naszym ośrodku zajmuję się kwalifikacją, stymulacją a także oceną wyników powyższej metody.

Magdalena Bierejszyk-Lekka - ZnanyLekarz.pl

Tetiana Rekel

Jestem lekarzem specjalistą psychiatrą. W 1994 roku ukończyłam Czerniowieck Uniwersytet Medyczny w Ukrainie. Od 2000 roku, po uzyskaniu specjalizacji z dziedziny psychiatrii w Ukrainie pracowałam jako lekarz psychiatra w obwodowym szpitalu psychiatrycznym. W 2016 roku przeprowadziłam się do Polski. Po nostryfikacji dyplomu odbyłam staż podyplomowy oraz szkolenie specjalizacyjne z dziedziny psychiatrii w SPS ZOZ ZDROJE. Mam wieloletnie doświadczenie pracy w pracy w szpitalu, w oddziałach psychiatrycznych jak i Poradni Zdrowia Psychicznego.

Zajmuję się szerokim spektrum zaburzeń psychicznych, moim szczególnym zainteresowaniem jest psychogeriatria.

W swojej pracy stawiam na indywidualne, holistyczne podejście do pacjenta. Przyjmuję również pacjentów posługujących się językiem ukraińskim i rosyjskim. Zapraszam.

Tetiana Rekel - ZnanyLekarz.pl

Aleksandra Marczak

Jestem lekarzem w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z dziedziny psychiatrii, które odbywam w SPS ZOZ Zdroje w Szczecinie. Jestem absolwentką Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, który ukończyłam w 2019r. Oprócz pracy w całodobowym oddziale psychiatrycznym dla dorosłych, zdobywam wiedzę i doświadczenie w Poradni Zdrowia Psychicznego w Gryfinie. Odbyłam staże m.in. w Klinice Psychiatrii PUM, w Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży oraz Dziennym Oddziale Psychiatrycznym. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (PTP). Ukończyłam także Kurs przezczaszkowej stymulacji magnetycznej akredytowany przez PTP, przeprowadziny przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Aleksandra Marczak - ZnanyLekarz.pl

Kevin Riedel

Jestem lekarzem i absolwentem Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Swoje szkolenie specjalizacyjne odbywam w Oddziale Psychiatrycznym Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego ZOZ „ZDROJE”. Pracuje z pacjentami oddziału diagnostyczno-terapeutycznego, detoksykacyjnego, oraz na psychiatrycznej izbie przyjęć. Regularnie poszerzam swoją wiedzę na kursach i ogólnopolskich konferencjach. Podczas wizyty ważne jest dla mnie, aby pacjent brał udział w procesie powrotu do zdrowia psychicznego, a po spotkaniu czuł się wysłuchany, a wszelkie pytania i wątpliwości były wyjaśnione.

Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób oraz zaburzeń psychicznych osób dorosłych. Oferuję również wizyty w domowe.

Kevin Riedel - ZnanyLekarz.pl

Karolina Mazurkiewicz

W 2018 roku ukończyłam Pomorski Uniwersytet Medyczny. Staż podyplomowy odbyłam w 109 Szpitalu Wojskowym. W 2019 roku rozpoczęłam szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie psychiatrii w szpitalu „Zdroje”, zdobywając tam doświadczenie w pracy w oddziale całodobowym, a także w oddziale odwykowym oraz oddziałach dziennych – rehabilitacyjnym i nerwicowym. Równolegle pracuję w poradni zdrowia psychicznego w Gryfinie. Stale poszerzam swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w konferencjach i wykładach z zakresu psychiatrii. Zajmuję się szerokim spektrum zaburzeń psychicznych (m.in. zaburzenia psychotyczne, zaburzenia depresyjne i lękowe,  zależnienia). W swojej pracy stawiam na indywidualne, holistyczne podejście do pacjenta. W wolnym czasie relaksuję się wychodząc na długie spacery z psem, uprawiając sporty motorowodne i narciarstwo.

Karolina Mazurkiewicz - ZnanyLekarz.pl

Joanna Bierejszyk-Kubiak

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Pracuję w podejściu systemowym wzbogaconym o elementy terapii akceptacji i zaangażowania, w obu nurtach poddaję swoją pracę regularnej superwizji.

Od 2016 roku szkolę się w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, gdzie ukończyłam kurs zaawansowany psychoterapii systemowej indywidualnej, par, rodzinnej i grupowej. Stale podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, m.in. z zakresu interwencji kryzysowej, terapii par, technik terapeutycznych w pracy indywidualnej.

Doświadczenie w zawodzie psychologa zdobywałam pracując z osobami w kryzysie, ze szczególnym uwzględnieniem osób doświadczających przemocy oraz w kryzysie rozstania. Pracowałam w Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Szczecinie, współpracowałam z ośrodkami pomocy społecznej udzielając wsparcia psychologicznego rodzinom mierzącym się z sytuacjami kryzysowymi na różnorodnym tle. Mam doświadczenie na stanowisku psychologa szkolnego.

Jako psychoterapeutka pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą. Rodzicom młodszych dzieci oferuję konsultacje rodzicielskie. Prowadzę terapię par i rodzin.

Ogromną wartością jest dla mnie oparta na akceptacji relacja terapeutyczna. Zależy mi na tym, aby ludzie, z którymi spotykam się w gabinecie, doświadczali poczucia bezpieczeństwa umożliwiającego im dokonywanie zmian i przeformułowań – najlepszych, jakie w danym momencie są możliwe.

Joanna Bierejszyk-Kubiak - ZnanyLekarz.pl

Monika Jałocha

Jestem absolwentką Psychologii na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych w zakresie Psychotraumatologii. Doświadczenie zdobywałam podczas pracy z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu i ich rodzinami, a także podczas rocznych praktyk w szkole podstawowej, gdzie prowadziłam konsultację oraz zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży  borykającej się z trudnościami emocjonalnymi.

W swojej pracy stawiam na autentyczność, otwartość i empatię, dążąc do bycia realnym wsparciem dla moich pacjentów. Jako psycholożka przywiązuję ogromną wagę do psychoedukacji, dzięki której Pacjent uzyskuje lepsze zrozumienie własnego stanu psychicznego. Moim celem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której moi pacjenci mogą dzielić się swoimi obawami, problemami i emocjami, a ja mogę im pomóc znaleźć drogę do zdrowia i samorealizacji.

Pracuję  głównie z dziećmi, młodzieżą oraz młodymi dorosłymi. Obszary pomocy, w których się specjalizuje to:

  • Obniżony nastrój
  • Lęk
  • Trudności w rozumieniu i okazywaniu emocji
  • Trudności z adaptacją do nowej sytuacji ( zmiana szkoły, przeprowadzka)
  • Niska samoocena, brak pewności siebie, problemy z akceptacją siebie, swojego ciała
Monika Jałocha - ZnanyLekarz.pl